Reforma systemu opieki zdrowotnej 2009 na stronie healthreform.nejm.org

W ciągu ostatniego roku naród był świadkiem niezwykłego przykładu procesu demokratycznego w pracy. Krajowa debata na temat opieki zdrowotnej w Stanach Zjednoczonych zwróciła na siebie uwagę kraju i jest przedmiotem codziennego relacjonowania w mediach. Debata była najbardziej fascynująca na dwóch arenach. W Waszyngtonie ustawodawcy narodu zaangażowali się w toczące się – i w dużej mierze dyskusyjne dyskusje – o reformie służby zdrowia. Na uniwersytetach iw ośrodkach analitycznych eksperci ds. Polityki i ekonomiści z całego spektrum ideologicznego opracowali analizy naukowe. Nastąpił imponujący stopień komunikacji między prawodawców i naukowców podczas publicznych przesłuchań i prywatnych spotkań. Zainteresowani praktycznie każdym paskiem byli zaangażowani, a żadna część naszego systemu opieki zdrowotnej nie uniknęła analizy i wyzwania. Proces ten był często intensywny, a dziś jest daleki od ukończenia.
Biorąc pod uwagę złożoność naszego systemu opieki zdrowotnej, debata krajowa musiała zająć się wieloma ważnymi kwestiami. Czy możemy uzyskać ubezpieczenie zdrowotne dla wszystkich Amerykanów. Czy powinniśmy upoważnić wszystkich obywateli do posiadania ubezpieczenia zdrowotnego, a pracodawcy powinni zatroszczyć się o swoich pracowników lub zapłacić karę. Czy Medicaid powinien zostać rozszerzony. Czy chcemy ściślejszej regulacji prywatnego rynku ubezpieczeń. Czy należy stworzyć publiczny plan ubezpieczeniowy, aby konkurować z prywatnymi planami ubezpieczeniowymi. Czy istnieje rola wymiany ubezpieczenia zdrowotnego. Jak możemy odbudować naszą malejącą siłę roboczą, która będzie kluczowa dla sukcesu systemu opieki zdrowotnej.
A co jest najtrudniejsze ze wszystkich, czy naszym celem jest zapewnienie ochrony zdrowia każdemu obywatelowi amerykańskiemu, czy tylko uniknięcie kryzysu gospodarczego w nadchodzących dziesięcioleciach, jak zapłacimy za reformę. Czy mamy wolę zapewnienia wszystkim pokrycia, jednocześnie ograniczając koszty opieki zdrowotnej, które nadal rosną trzy razy szybciej niż płace. Czy możemy utrzymać nasz system opieki zdrowotnej jako największy pojedynczy sektor naszej gospodarki. Czy powinniśmy wyeliminować lub zmienić zwolnienie podatkowe z tytułu składek pracodawców na ubezpieczenie zdrowotne swoich pracowników. Czy powinniśmy zrezygnować z opłaty za usługę, a zamiast tego przyjąć model płatny lub pakiet płatności. Czy Komisja Doradcza ds. Płatności Medicare (MedPAC), doradcy ekspertów Medicare, powinna mieć wyraźne uprawnienia do kontrolowania wydatków na opiekę zdrowotną. Czy w końcu możemy mieć system opieki zdrowotnej o wysokiej wartości, w którym każdy wydany dolar przyczynia się do lepszych wyników zdrowotnych dla naszych obywateli.
Aby zapoznać się z tymi pytaniami i wieloma innymi, zapraszamy czytelników do odwiedzenia naszego Centrum Reformy Opieki Zdrowotnej na stronie healthreform.nejm.org. W rosnącej serii, która obejmuje obecnie prawie 100 artykułów z czasopism i funkcji online, różnorodna grupa autorów reprezentujących wszystkie części systemu opieki zdrowotnej i wszystkie punkty widzenia zmagają się z problemami, z którymi boryka się kraj. Artykuły zawierają przemyślane komentarze na temat powszechnego zasięgu, badań porównawczo-efektywnych, badań wyników, technologii informacji zdrowotnych, wyzwań ekonomicznych i ograniczania kosztów oraz nowych systemów dostarczania. Ponadto regularna aktualizacja w Waszyngtonie śledzi wydarzenia w Kongresie i Białym Domu. Ponieważ reforma systemu opieki zdrowotnej wpłynie na wszystkich, udostępniliśmy te artykuły wraz z linkami do najświeższych wiadomości i podstawowych materiałów źródłowych, które są bezpłatne dla wszystkich Ponieważ krajowa debata na temat reformy systemu opieki zdrowotnej będzie kontynuowana w nadchodzących tygodniach i miesiącach, będziemy nadal dodawać nowe artykuły i funkcje multimedialne do strony. Czekamy na zapytania i zgłoszenia, ale Centrum ma również zachęcać do interakcji i debaty. Zachęcamy czytelników do odwiedzenia działu Forum Centrum i dzielenia się pomysłami na przyszłość amerykańskiej opieki zdrowotnej.
Mamy nadzieję, że całe dzieło w internetowym centrum reformy systemu opieki zdrowotnej poinformuje o procesie politycznym. Chociaż debata nad naprawą i ożywieniem naszego systemu opieki zdrowotnej była długa i często budziła kontrowersje, musimy znaleźć wspólną płaszczyznę i konsensus. Jako naród daleko nam będzie od sensownej reformy służby zdrowia, niż bez niej.
Finansowanie i ujawnianie informacji
Ten artykuł (10.1056 / NEJMe0906792) został opublikowany 29 lipca 2009 r. O godz.
Powołując się na artykuły (2)
Zamknij Cytowanie artykułów
[przypisy: rozrzutnik obornika olx, punkty refleksyjne na stopach, olej canola ]

Powiązane tematy z artykułem: olej canola punkty refleksyjne na stopach rozrzutnik obornika olx