Praktykowanie medycyny w epoce Facebooka ad

Lub rezydentka dermatologii, która jest pytana o randkę przez pacjenta z kliniki po tym, jak dowiedział się z jej profilu online, że jest singlem – informacja, że on się wahał, by wyciągnąć ją osobiście. Lub uczestnictwo w medycynie, którego ocena kliniczna jest kwestionowana z powodu zdjęć zamieszczonych w Internecie, pokazujących go w postępowych etapach pozornego nietrzeźwości na przyjęciu w departamencie. Chociaż wiele stron internetowych pozwala użytkownikom wybrać wyższe ustawienia prywatności i kontrolować, jakie osobiste treści są dostępne dla kogo, jasne jest, że nie ma już profesjonalnego usuwania pomiędzy wieloma klinicystami i ich pacjentami. Lekarze, ośrodki medyczne i szkoły medyczne starają się dotrzymać kroku potencjalnym skutkom takiego połączenia sieci w praktyce klinicznej. W e-mailu dla studentów i wykładowców Harvard Medical School, dziekan ds. Edukacji medycznej Jules Dienstag napisał: Ostrożność jest zalecana. . . w korzystaniu z serwisów społecznościowych takich jak Facebook czy MySpace. Pozycje, które reprezentują nieprofesjonalne zachowanie, które są zamieszczane przez Ciebie w takich witrynach sieciowych, źle odzwierciedlają Ciebie i profesję medyczną. Takie przedmioty mogą stać się publicznie dostępne i mogą narażać cię na niezamierzone narażenie i konsekwencje. Na Uniwersytecie Medycznym Uniwersytetu Drexel studenci medycyny są ostrzegani przed możliwością, że informacje umieszczone na portalach społecznościowych mogą wpłynąć na los ich aplikacji na studia podyplomowe: Programy / pracodawcy coraz częściej uzyskują dostęp do serwisów społecznościowych, takich jak Facebook i MySpace, aby zobaczyć, czego mogą się nauczyć o kandydatach. Chociaż kwestie prawne dotyczące związku między medycyną kliniczną a sieciami społecznościowymi są jeszcze nieokreślone, istnieją oczywiste obawy dotyczące osób i instytucje, ponieważ ich obecność w Internecie sprawia, że postawy i działania klinicystów stają się coraz bardziej widoczne.
Kwestie związane z dostępem do mediów online są pod wieloma względami podobne do zagadnień, którymi zajmowali się lekarze i instytucje medyczne od pokoleń. W końcu lekarze są członkami prawdziwych wspólnot i mogą być obserwowani w zachowaniach publicznych w sposób niezgodny z ich zawodową osobowością. Podczas szkolenia medycznego ważność utrzymania profesjonalnej odległości – jakkolwiek ktoś pragnie mieć bliskie, znaczące relacje z pacjentami – jest nauczany przez pedagogów i wzmacniany przez używanie urządzeń dźwiękowych i przywoławczych, które mają chronić lekarzy przed ich pacjentami. Czym innym jest arena internetowa, to potencjalna wielkość społeczności i ciągle zmieniające się zasady etykiety.
Po zostaniu moim przyjacielem na Facebooku i wymianie kilku przyjaznych e-maili, Pani Baxter zdradziła powód, dla którego odzyskała kontakt. Mając już dość pracy jako instruktorka fitness, postanowiła zgłosić się do szkoły medycznej i potrzebowała porady. Z ulgą wróciłem do półprofesjonalnego królestwa, zacząłem z nią korespondencję i podzieliłem się kilkoma przemyśleniami i sugestiami. Między innymi zaleciłem, aby uważnie rozważyła swoją tożsamość online.
Nazwisko i charakterystyka pacjenta zostały zmienione, aby chronić jej prywatność br /> Finansowanie i ujawnianie informacji
Nie zgłoszono żadnego potencjalnego konfliktu interesów związanego z tym artykułem.
Author Affiliations
Od Harvard Business School i oddziału medycyny w Brigham i Women s Hospital – oba w Bostonie.

Powołując się na artykuły (84)
Zamknij Cytowanie artykułów
[przypisy: miejsce w kolejce do sanatorium, aerodesin 2000 karta charakterystyki, rozrzutnik obornika olx ]

Powiązane tematy z artykułem: aerodesin 2000 karta charakterystyki miejsce w kolejce do sanatorium rozrzutnik obornika olx